postheadericon Historie

Sídlo firmy, sklady, prodejna a krouhárna zelí jsou ve vesničce Budeničky, která se nachází 15 km od Slaného směrem na Litoměřice. Zde manželé, Jitka a Karel Plechatých v roce 1979 založili, spolu s rodiči, malé zahradnictví zaměřené především na pěstování sadby zeleniny a květin. Postupem času a s rostoucí poptávkou rozšířili nabídku o rychlenou zeleninu ve sklenících a o řezané květiny. Před listopadem 1989 se, v rámci tehdejších možností,zahradničení věnovali pouze při zaměstnání a od roku 1990 již na plný úvazek.

 

V roce 1997 se, po absolvování zahradnické školy, k rodičům přidává syn Ondřej Plechatý – třetí generace v rodinné firmě. Spolu s otcem hospodaří na 27 hektarech. Na této výměře pěstují především zeleninu – lusky, nakládačky, zelí, dýně.  Stále pokračují v tradici pěstování sadby zeleniny a květin.

 

Od pěstování zeleniny nebylo daleko k nápadu zeleninu zpracovávat, a proto Ondřej v roce 1998 kupuje sýpku „Čertův mlýn“ v Budenicích. V následujících letech ho upravuje na sklady a moderní krouhárnu , která splňuje požadavky EU.

 

Postupem času se vlivem vývoje trhu firma zaměřuje pouze na pěstování polní zeleniny a výrobu zelných salátů a kysaného zelí . Vedení firmy přebírá syn Ondřej Plechatý.